Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв'язень Азіз Ахтемов заявив, що йому в СІЗО не доходять листи

13 / 12 / 2021

Фігурант «справи про диверсію на газопроводі» в Криму Азіз Ахтемов поскаржився на те, що йому в СІЗО Сімферополя не надходить багато листів.

Про це він написав своїй дружини Аділє Ахтемовій.

«Дізнався, що багато листів, надісланих моїми близькими і не тільки, не дійшли до мене. За весь цей час я отримав лише 1-2 листи», — повідомив політв’язень у листі, датованому 30 листопада.

Також Азіз Ахтемов написав, що через холод у камері він захворів.

«Близько тижня тому відчув, що захворів, мабуть, продуло, бо вікно постійно відкрито через дим сигарет. На даний момент у камері знаходиться 9 людей, а ліжок всього 6. Деякі сплять на підлозі на ковдрі, інші змінюються по 12 годин. Завжди як мінімум 3-4 людини сильно кашляють, я ж ділюся таблетками, щоб вони скоріше одужували… Перебуваючи тут, у цих холодних стінах, неможливо залишатися здоровим, яким би міцним імунітет не був. І навіть тепло одягаючись і не уникаючи протягу можна застудитися, захворів один-заразився інший», — пише Азіз Ахтемов.

фото: facebook/Адиле Ахтемова

За словами політв’язня, з ліків від фельдшера в СІЗО він отримує лише «анальгін». Тому, пише Азіз Ахтемов, для одужання він тепло одягається, п’є гарячий чай із лимоном та таблетки, передані дружиною.

Нагадаємо, російська окупаційна влада Криму підозрює Азіза Ахтемова, його двоюрідного брата Асана Ахтемова та заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла у скоєнні диверсії на газопроводі в кримському селі Перевальне 23 серпня 2021 року.

Усіх трьох затримали після обшуків 3-4 вересня.

Проти Ахтемових ФСБ порушила кримінальні справи за ч.1 статті 281 КК РФ (диверсія), за ст.35 КК РФ (злочин, скоєний організованою групою осіб) та за ст. 221.1 КК РФ (придбання, зберігання вибухових речовин). За версією ФСБ, Ахтемови нібито вчинили «диверсію» за завданням українських спецслужб.

Нарімана Джеляла звинувачують у «скоєнні диверсії в складі організованої групи» (п. «А», ч. 2 ст. 281 КК РФ), а також у «незаконному придбанні, передачі, зберіганні, перевезенні, пересиланні чи носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи» (ч. 4 ст. 222.1 КК РФ).

Після затримання, було опубліковано два відео-ролики, де брати Ахтемови «зізнаються» у скоєнні диверсії.

Але потім політв’язні заявили, що ці «зізнання» з них тортурами вибивали силовики з ФСБ.

Наріман Джелял також сказав, що він давав свідчення під тиском силовиків.

У жовтні всім трьом продовжили арешт до 23 січня 2022 року.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини