Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Погрожували завдати шкоди брату: політв'язня Теймура Абдуллаєва змушували відмовитися від претензій на умови утримання в тюрмі

27 / 09 / 2021

Російський прокурор вимагав від українського політв’язня Теймура Абдуллаєва написати в пояснювальній записці, що той не скаржиться на умови утримання у виправній колонії №2 у м. Салават (Башкирія).

Про це повідомила мати політв’язня Діляра Абдуллаєва.

За її словами, прокурор натякав, що в разі відмови постраждає його брат Узеїр Абдуллаєв, який теж відбуває покарання у Салаваті, але в інший колонії.

«Приїжджав прокурор перевіряючий, викликали до нього мого сина, я в той день була зі своїм сином на тривалому побаченні. Прокурор хотів взяти з Тимура пояснювальну записку на мою скаргу, що він буцімто ні на що не скаржиться. Можете на хвилиночку собі уявити … мій син півтора року в ШІЗО і, виявляється, все добре, коли навіть досвідчені зеки бояться потрапити в ШІЗО, навіть на 15 діб, а мій Тимур безвилазно там півтора роки і треба написати що “все добре”. Мій син, звичайно не підписав, тоді прокурор … кілька разів ненароком запитував: “а твій брат, Узеїр його здається звуть? Він в 16-ій колонії? А у нього теж прізвище Абдуллаєв?”, ніби даючи знати, мовляв, підпиши, інакше братові буде погано», — написала мати політв’язня.

Як повідомила QirimInfo Діляра Абдуллаєва, незважаючи на погрози, її син не підписав відмову від скарги.

Вона також сказала нам, що Теймура в 4-й раз за останній місяць помістили в штрафний ізолятор колонії.

Докладніше про нове переміщення в ШІЗО Теймура Абдуллаєва розповіла у коментарі «Кримській солідарності» його дружина Аліме.

За її словами, раніше Теймура, після півтора років утримання в ШІЗО, перевели в суворі умови утримання, де режим м’якший. Це стало можливим завдяки розголосу в ЗМІ.

Але зараз, пише Аліме, її чоловіка знову піддають дисциплінарним стягненням і переводять в ШІЗО нібито за «неправильне вітання співробітників колонії» або за «не так одягнену тюремну робу».

«Тиск триває. Очевидно, що керівництво колонії вирішило поміняти тактику, періодично випускаючи на кілька днів в суворі умови утримання і повертаючи знову в ШІЗО», — пише Аліме Абдуллаєва.

Варто зазначити, що Теймура Абдуллаєва з деякими перервами утримують в ШІЗО з моменту його прибуття в колонію № 2 міста Салават в березні 2020 року.

Про це навіть вказано в 31-й періодичній доповіді Моніторингової місії ООН про ситуацію з правами людини в Україні. За інформацією Місії, один зі співробітників колонії № 2 якось повідомив Теймуру Абдулаєву, що його перебування в ШІЗО припиниться тільки тоді, коли він погодиться співпрацювати з адміністрацією і дасть свідчення проти інших ймовірних послідовників «Хізб ут-Тахрір» в Криму.

«Коли він відмовився, працівник колонії сказав: “Тоді ти згниєш в ШІЗО”», — сказано у доповіді.

Як ми повідомляли раніше, брата Теймура Абдуллаєва Узеїра поставили на профілактичний облік як «екстреміста, схильного до нападу і втечі».

Нагадаємо, Теймура та Узеїра Абдуллаєвих затримали 12 жовтня 2016 року, після того, як ФСБ і ОМОН увірвалися до їхніх будинків з обшуком. У той день також затримали Рустема Ісмаїлова та Еміля Джемаденова.

Узеїра Абдуллаєва звинуватили за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ («Участь в діяльності терористичної організації»), а Теймура — за ч. 1 ст. 205.5 КК РФ («Організація діяльності терористичної організації»).

Йдеться про ісламську організацію «Хізб ут-Тахрір», яка заборонена в РФ і в Криму, але легальна в більшості країн світу.

18 червня 2019 Північно-Кавказький окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону засудив Узеїра Абдуллаєва до 13 років позбавлення волі, а його брата Теймура — до 17 років.

24 грудня 2019 року Верховний суд РФ змінив вирок у цій справі і скоротив термін ув’язнення всім фігурантам цієї справи на 6 місяців.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини