Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Погіршення здоров'я та вимушена «вакцинація»: дружини політв'язнів Зеврі Абільтарова і Рустема Абсеїтова відвідали їх в російській колонії

22 / 09 / 2021

Здоров’я українських політв’язнів Зеврі Абільтарова і Рустема Абсеїтова значно погіршилось за час утримання в російській неволі.

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на дружин в’язнів Фатму Абсеїтову і Ельзару Абільтарову. Жінки відвідали своїх чоловіків у виправній колонії №1 в Ставропольському краї РФ.

«Здоров’я за ці майже 6 років значно погіршилося. Зуби, тиск, нирки, шлунок — все дає про себе знати. Плюс до всього взимку він перехворів неодноразово ГРВІ та Ковідом. Тест їм не робили, але всі ознаки були. В результаті і без того ослаблений імунітет», — розповіла про стан Зеврі Абсеїтова його дружина.

Ельзара Абільтарова сказала «Кримській солідарності», що здоров’я її чоловіка «відносне»: він часто застуджується, страждає від флюсу, у нього постійно болять зуби..

Важливо зазначити, що в російських колоніях обов’язковою умовою для тривалих побачень є вакцинація як відвідувачів, так і в’язнів. Але суттєва проблема полягає у тому, що в РФ і в окупованому Криму щеплюють вакцинами лише російського виробництва. Жодну з них досі не було сертифіковано Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Але Зеврі Абільтаров, Рустем Абсеїтов та їхні дружини були змушені «вакцинуватися», аби нарешті зустрітися. Причому Абільтарову і Абсеїтову навіть не сказали, якими саме «вакцинами» їх щепили в тюрмі.

Раніше адміністрація виправної колонії №6 в Ставропольському краї погрозами змусила іншого українського політв’язня — Геннадія Лимешка — підписати згоду на щеплення російською «вакциною» від COVID-19.

Нагадаємо, Зеврі Абсеїтов та Рустем Абільтаров — фігуранти першої Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір». Їх обох затримали 12 травня 2016 року.

Абсеїтова та Абільтарова засудили до 8 років та 9 місяцям суворого режиму та до 1 року обмеження свободи за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ («участь в діяльності терористичної організації»), ч. 2 ст. 35, ч. 1 ст. 30, ст. 278 УК РФ («Підготовка до насильницького захоплення влади»).

Росія визнала ісламську організацію «Хізб ут-Тахрір» терористичною, попри те, що вона є легальною у більшості країн світу, зокрема, в Україні.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини