Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Вимушена «вакцинація», постійні хвороби та лист від держсекретаря США: український генконсул відвідав трьох політв’язнів в РФ

11 / 09 / 2021

6 і 7 вересня Генеральний консул України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський відвідав у виправній колонії №1 в с. Кочубеївське Ставропольського краю РФ українських політв’язнів Рустема Абільтарова, Зеврі Абсеїтова та Олексія Бессарабова.

Про це дипломат повідомив в коментарі QirimInfo

Також він намагався зустрітися з політв’язням Євгеном Каракашевим у виправній колонії в Нальчику (Кабардино-Балкарія), але не зміг, оскільки Каракашева помістили в ШІЗО на 10 днів саме у переддень візиту консула.

«Я до нього прибув 7 вересня, а рішення про переведення до штрафного ізолятора було прийняте 6-го. Адміністрація знала, що я приїду. Як то кажуть: “Співпадіння? Не думаю!” Це зробили аби унеможливити нашу зустріч. Його перевели в ШІЗО ніби за те, що він “систематично розповсюджує екстремістські погляди”», — розповів Тарас Малишевський.

Також він додав, що не полишить спроб відвідати Каракашева.

Євген Каракашев

Відвідавши колонію №1 в Ставропольському краї, консул дізнався, що українських політв’язнів Абільтарова та Абсеїтова влітку фактично змусили щепитися російською «вакциною» від COVID-19. Ба більше, нікому з них навіть не повідомили яку саме «вакцину» їм вкололи. Зазначимо, що в РФ населення щеплюють «антиковідними вакцинами» лише російського виробництва, жодна з яких не схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я. 

«Вони змушені це зробити. Абільтаров вакцинувався, бо це було однією з передумов довготривалої зустрічі з дружиною. Такі зустрічі надаються не частіше, ніж двічі-тричі на рік, і обом треба бути вакцинованими. Тут немає вибору у в’язнів. Так само і Зеврі Абсеїтов вакцинувався у червні з тим наміром, що десь у вересні-жовтні отримає дозвіл на зустріч з дружиною», — сказав Тарас Малишевський.

Рустем Абільтаров

Як ми повідомляли раніше, адміністрація виправної колонії №6 у Ставропольському краї РФ погрозами змусила українського політв’язня Геннадія Лимешка підписати згоду на щеплення російською «вакциною» від COVID-19. 

Політв’язень Рустем Абільтаров поскаржився Тарасові Малишевському на стан свого здоров’я. За його словами він «майже втратив свій імунітет» і тому він хворіє буквально щомісяця на хронічні респіраторні захворювання. Під час візиту, сказав Тарас Малишевський, Рустем Абільтаров мав високу температуру.

Колишній стоматолог Зеврі Абсеїтов, розповідає генконсул, страждає від проблем із зубами, проте йому вдається їх лікувати. Зокрема, після двох місяців очікування Абсеїтов зміг потрапити на прийом до тюремного стоматолога, який вилікував йому один зуб.

Зеврі Абсеїтов

Інших серйозних нарікань на умови утримання, за словами Малишевського, Абсеїтов не має.

Політв’язневі Олексію Бессарабову генеральний консул, за дорученням МЗС України, передав особистого листа від держсекретаря США Ентоні Блінкена. Це був лист-відповідь на звернення Бессарабова, який той надіслав Блінкену навесні цього року. За словами Тараса Малишевського, Олексій Бессарабов не вакциновувався, оскільки не планує ні з ким проводити довготривалі зустрічі.

Олексій Бессарабов

Нагадаємо, Олексія Бессарабова затримали 9 листопада 2016 року в Севастополі. Його звинуватили в підготовці диверсій в Криму на замовлення української розвідки.

4 квітня 2019 підконтрольний РФ Севастопольський міський суд визнав Бессарабова винним в підготовці диверсії і незаконному зберіганні саморобних вибухових пристроїв і призначив йому покарання у вигляді 14 років позбавлення волі в колонії суворого режиму і штраф в 300 тис. руб. (Ч. 1 ст. 30 , п. “а” ч. 2 ст. 281 і ч. 3. ст. 222.1).

Зеврі Абсеїтов та Рустем Абільтаров — фігуранти першої Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір». Їх обох затримали 12 травня 2016 року.

Абсеїтова та Абільтарова засудили до 8 років та 9 місяцям суворого режиму та до 1 року обмеження свободи за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ («участь в діяльності терористичної організації»), ч. 2 ст. 35, ч. 1 ст. 30, ст. 278 УК РФ («Підготовка до насильницького захоплення влади»). 

Мешканця Євпаторії Євгена Каракашева російські силовики затримали 1 лютого 2018 року.  Його звинуватили у публічних закликах до терористичної діяльності за повідомлення у соцмережі, оприлюднені у 2014–2015 роках. 

19 квітня 2019 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону визнав Євгена Каракашева винним й засудив його до 6 років колонії загального режиму. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини