Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Під захистом “спецназу” окупанти відмовили в апеляції фігурантам справи “про підрив газопроводу”

25 / 01 / 2022

Так званий Верховний суд Криму відмовив в апеляції захисту проти продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Нарімана Джелялова, Асана та Азіза Ахтемових.

Про це заявив адвокат Микола Полозов.

Таким чином фігуранти справи “про підрив газопроводу в Перевальному” залишаться за ґратами до 23 лютого.

Засідання «суду» проходило у закритому режимі. Зовні суд охоронявся співробітниками поліції та ДПС. На вході та всередині будівлі суду також перебували представники «спецназу служби судових приставів» у бронежилетах.

На думку Миколи Полозова, така форма проведення судових засідань – тиск слідства на судову систему.

“Слідство не зацікавлене, щоб факти фальшування та фабрикації цієї кримінальної справи прозвучали у відкритому судовому засіданні, щоб вони стали надбанням громадськості. Саме з цієї причини йде обмеження доступу до судового засідання журналістів, слухачів та родичів”, – вважає адвокат.

Нагадаємо, російська окупаційна влада Криму підозрює заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та двоюрідних братів Ахтемових у скоєнні диверсії на газопроводі в кримському селі Перевальне 23 серпня 2021 року.

Усіх трьох затримали після обшуків 3-4 вересня.

Щодо Ахтемових ФСБ порушила кримінальні справи за ч.1 статті 281 КК РФ (диверсія), за ст.35 КК РФ (злочин, вчинений організованою групою осіб) та за ст. 221.1 КК РФ (придбання, зберігання вибухових речовин). За версією ФСБ, Ахтемови нібито здійснили «диверсію» за завданням українських спецслужб.

Нарімана Джеляла звинувачують у «вчиненні диверсії у складі організованої групи» (п. «а» ч. 2 ст. 281 КК РФ), «незаконному придбанні, зберіганні та перевезенні вибухових пристроїв, скоєних організованою групою» (ч. 4 ст. 222.1 КК) РФ), у «контрабанді вибухового пристрою, скоєного організованою групою» (ч. 3 ст. 226.1 КК РФ).

Після затримання були опубліковані два відео-ролики, де брати Ахтемові «зізнаються» у скоєнні диверсії.

Але потім політв’язні заявили, що ці «визнання» з них тортурами вибивали силовики із ФСБ.

Наріман Джелял також сказав, що він давав свідчення під тиском ФСБ.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини