Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Переселенців безкоштовно навчають скандинавській ходьбі

29 / 05 / 2018

Заняття безкоштовні. Відвідують місцеві, воїни АТО, багатодітні родини.

Про це розповіли Олена Свириденко, керівник громадської організації “За щасливе довголіття” та Юлія Кузовкова, ініціатор соціального проекту “Скандинавська хода плюс”.

“Через три роки у переселенців почали з’являтись проблеми зі здоров’ям. Так проявляється прихований стрес, – розповідає Юлія, – Щоб допомогти людям, використовємо скандинавську ходьбу. При скандинавській ходьбі знімаються усі зажими у тілі, що з’являються у людей внаслідок пережитих стресів та потрясінь. Звичайно, можна звернутись до психолога для вирішення проблем. Але можна і прийти на стадіон та розкрепостити верхню частину тіла та висвободити емоції. Люди, коли йдуть перше коло, починають плакати. Скандинавська ходьба це своєрідна тілесна терапія”.

“Скандинавська хода – один з видів фітнесу. Можуть займатись усі, хто може ходити. Відрізняється від звичайної ходьби тим, що використовують спеціальні палиці. Дуже популярний вид спорту у Швеції, Німеччині, – додає Олена, – Під час занять можна вільно спілкуватись. Кожен займається у своєму темпі та проходить скільки може”.

У пільговій групі займаються до 20 осіб, серед них є люди з ДЦП. Розпочали заняття взимку. За одне тренування у середньому проходять 5 км. Якщо людина правильно технічно йде, задіяні 90 % м’язів. Освоїти техніку можна за 1-2 заняття.

“Коли людина приходить на скандинавську ходу, розуміє, що усе просто. Але не усвідомлює, що це може саме вона. І коли вона йде, і у неї виходить, з’являється впевненість у власних силах, – розповідає Олена, – Внутрішня впевненість передається на інші сфери. Одна з учасниць – кравчиня після занять ходьбою стала більш емоційною та впевненою. Вона перенесла енергію у роботу та зараз має більше клієнтів. Є жінка, яка на перших тренуваннях з великими зусиллями могла пройти 200 метрів. Інша – зараз бере участь у всеукраїнських змаганнях. У своїй віковій категорій 60+ зайняла друге місце”.

Ідею створити соціальну групу запропонувала переселенка Юлія Кузовкова. Вона ж переважно і проводить заняття для пільгової групи. Перших переселенців на заняття запрошувала особисто серед тих, хто раніше звертався за гуманітарною допомогою. Інформацію про заняття розмістили по соціальним службам міста.

“Перед початком занять, учасники виконують вправу “Колесо життя” та аналізують на скільки гармонічно розвинені усі сфери у життя, ставлять собі певні цілі. Раз у місяць проводимо тренінги на різні теми, – зазначає Юлія, – За допомогою ходьби вчимо рухатись до своєї мети чи “виходжувати” проблеми”.

12 пар спеціальних палиць для занять придбала громадська організація “КримСОС” за фінансової підтримки УВКБ ООН. Одна пара коштувала 1700 грн.

“Проект закінчується у кінці червня, але будемо далі займатись. Ми й раніше допомагали пільговим категоріям, але зараз у нас є професійний інструмент”, – зазначає Олена.

Скандинавською ходою у Пирятині займаються близько 200 людей.

Джерело Gazeta.ua

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини