Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Очікування та реальність: курортний сезон у Криму 2021 року

19 / 05 / 2021

В 2013 році Крим відвідало понад 6 млн.туристів. А у 2019 році близько 1,2 млн., тоді як окупанти нарахували 7,4 млн. Та за сім років окупації на півострові загострились проблеми з водою та відкритих пляжів стає менше. Це не усі проблеми туристичної сфери, про які розповідають самі кримчани. 

Крим перетворюють на зону – до моря треба йти через паркан та з довідкою 

Активістка з Ялти Катерина Пєтухова ініціювала акцію «За Крим без парканів». Її як й інших кримчан обурюють спроби перекрити доступ до парків та пляжів санаторіїв. Вже навіть місцеві мешканці не можуть потрапити до моря, що й казати про туристів. 

– На південному березі Криму найкращі пляжі та море. Але кругом побудовані державні дачі та чиїсь пансіонати – вони обгороджені від «плебеїв» колючим дротом.  

Можна перерахувати на пальцях однієї руки санаторії, куди ще можуть зайти місцеві жителі. У нас більше немає ні «Місхора», ні «Ай-Петрі», ні «Дюльберу».  Тепер не буде і «Дніпра» у Ялті. Щоб потрапити на пляж потрібно показати довідку з місцевою пропискою та що ти не хворієш коронавірусом. 

Предварительный просмотр изображения

У Партеніті теж не пускають місцевих до моря в санаторії «Крим», що займає майже увесь пляж. Діти на літніх канікулах не можуть там погуляти. Селище перетворюють на резервацію. Ми просто в розпачі. За що так з ними?  

Так, будуються дороги, модульні дитсадки та інша інфраструктура. Але якщо це потрібно для того, щоб відібрати у людей гори, пляжі, парки, – тоді заберіть свої дороги та інше.  І гральну зону свою погану теж заберіть.  Краще без доріг, ніж бачити море через паркан з колючим дротом. 

У минулому році ми з активістами зібрали 3,5 тисячі підписів тих, хто проти парканів навколо моря. Зробили колективний лист та надіслали його  в адміністрацію президента Росії. Просили прийняти закон та заборонити таке свавілля. Але в підсумку, документ спустили на розгляд в підконтрольний Росії кримський уряд та справа зависла у повітрі. 

Не раді бачити хамовитих туристів 

45-річний Олександр Юр’єв із Сімферополя написав у одній груп в соціальних мережах, що не всі кримчани чекають туристів. 

– Читаю зараз в соцмережах крики що не потрапили в Туреччину на відпочинок, мовляв, закрили авіасполучення і доведеться їхати в Крим, де дорого і поганий сервіс… Скажу жорстко, але від душі і за багатьох кримчан: Не приїжджайте! 

Ви правда вважаєте, що ми всі вам раді і чекаємо вас? Ні, не раді. Більшості кримчан усе одно приїде вас 5 мільйонів або 7. Велика частина жителів Криму далекі від курортного бізнесу. Нас втомлює влітку стояти у заторах через вас. Спостерігати як багато хто з туристів веде себе, як свиня по відношенню до нас і природи. 

Але ми терпимо хамську поведінку. Посміхаємося і мовчимо. Просто більшість кримчан гостинні і добрі люди. Але терпіння теж не безмежне і коли воно закінчується – ви отримуєте відсіч. І от тоді, коли на хамство отримали хамство, хтось починає верещати на весь світ, що “у Криму погано відпочивати”… Тож і не приїжджайте!  

Ми зі своїми дітьми хочемо загоряти на чистих пляжах і купатися в чистому морі. Але будемо раді бачити тих, хто веде себе по-людськи. 

 

Кримські дороги та міста не готові до великого напливу авто туристів 

40-річний Олександр Таліпов з Феодосії вважає, що інфраструктура та міста не готові до шаленого напливу туристів. Особливо якщо люди будуть їхати на власних машинах. 

– Через закриття кордонів з Туреччиною та інших туристичних країн, Крим однозначно чекає колосальний наплив туристів. Я думаю половина з них поїде на власних авто, а інші – поїздом або літаком, а тут вже будуть авто орендувати. Та чи готова кримська транспортна інфраструктура до збільшення кількості транспорту? Я думаю ні.

Курортні міста будуть стояти у заторах. Вузькі вулички стануть спекотними пастками.  Найменша аварія буде спричиняти транспортний колапс. В результаті роздратування та злість будуть відчувати не тільки відпочиваючі, а й місцеві жителі. Кожний буде мріяти, аби швидше закінчився цей дурдом.    

Окремим пунктом буде навантаження на роботу громадського транспорту – старі переповнені душогубки не сприятимуть стабільній епідеміологічній ситуації. Сезон ще не почався, а проблем на горизонті бачиться багато, може кримській владі перш ніж публічно радіти аномальному попиту на відпочинок в Криму вже варто почати готуватися до проблем? Розробляти хоча б схеми руху по містах, визначати нові місця під парковки, протестувати роботу громадського транспорту на предмет максимального його завантаження, виділити місця під автокемпінги, обладнати парковки уздовж водоохоронних зон?

Російська влада Криму чекає 10 млн.туристів до 2025 року

Після закриття Росією авіасполучення з Туреччиною, ціни на відпочинок в Криму зросли приблизно на 30%.  Для росіян влада також запровадила програму “туристичного кешбеку” – якщо громадяни РФ купили путівки до 15 травня 2021 року. До 2025 року місцева влада чекає 10 млн.туристів.

Проте чрез дефіцит води з минулого року в Сімферополі і ряді інших регіонів ввели графіки подачі води. Разом з цим регулярно відбуваються аварії на мережах водопостачання, що призводить до частого відключення води. 

Також кримський економічний експерт Олександр Басов зазначає, що у Криму  та у всій Росії у п’ять разів вищі ціни на продукти, ніж у ЄС. Це усе через ембарго на поставку європейських продуктів, що наклав президент Путін. До цього можна додати провал так званого імпортозаміщення.

– Після початку окупації населення Криму збільшилося майже вдвічі, що вкрай негативно вплинуло на екологію півострова. Окупаційна влада не зробила майже нічого, щоб адаптувати інфраструктуру Криму до збільшених потреб у воді і електроенергії, відводі каналізації, місць для зберігання і переробки відходів. Все це, відповідно, призводить до стрімкого зневоднення грунтів, забруднення повітря новими ТЕС і електрогенераторами, забруднення моря каналізаційними стоками, знищення унікальної природи Криму звалищами сміття. Безумовно, варто очікувати різкого погіршення ситуації у всіх цих сферах, якщо Крим прийматиме стільки туристів, скільки очікується цього року, – каже Анастасія Донець, аналітик КримSOS.

 

Євгеній Ярошенко, аналітик КримSOS також зазначає, що з точки зору міжнародного права та українського законодавства, Автономна Республіка Крим та м. Севастополь є окупованою територією. Закон України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” дозволяє громадянам України та іноземцям в’їзд в окупований Крим та виїзд з нього через КПВВ, розміщені на адміністративній межі між Херсонською областю та АР Крим.

Громадянам України, які в’їхали в Крим або виїхали з окупованого півострова поза КПВВ загрожує адміністративна відповідальність у формі штрафу. Якщо такі дії вчинив іноземець, то йому забороняють в’їзд на територію України, – розповідає Євгеній.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті