Ви знаходитесь:

Сервет Газієв

Січень 27, 2021 11:05 0 56
crimean-solidarity.org
Сервет Газієв — активіст «Кримської солідарності», якого обвинуватили в участі в «терористичній організації “Хізб ут-Тахрір”». Разом з іншими активними кримськими татарами його затримали під час масових обшуків 27 березня 2019 року.

Сервет Газієв, активний відвідувач всіх судових процесів за політично вмотивованими справами в Криму. За своє життя доклав багато зусиль для формування національно-культурної ідентичності серед кримських татар. Його останній перед арештом відеоролик, розміщений на ютюб-каналі — «Аталар сезлери» («Приказки») — розкриває значення кримськотатарського прислів'я «Алім олмакъ къолай, адам олмакъ къыйын» («Бути вченим легко, бути людиною складно»). Звертаючись до співвітчизників, Сервет-ага каже: «Найкращі знання — це ті, які приносять користь. Ми повинні підтримувати один одного, допомагати один одному, просвітлювати, отримувати знання». 

Під вартою, в СІЗО Ростова-на-Дону у Сервета Газієва загострились хронічні хвороби, але на прохання про обстеження він отримав відмову. Звинувачується за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ («Участь в діяльності терористичної організації», до 20 років позбавлення волі).  

«Хізб ут-Тахрір» – ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в Росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. В Криму 58 осіб обвинувачені у нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів