Ви знаходитесь:

Ремзі Меметов

Січень 29, 2021 08:17 0 49
atr.ua
Ремзі Меметов – кримський політв’язень, засуджений за нібито «участь в терористичній організації» у травні 2016 року. Під час масових обшуків у Бахчисараї його та інших трьох активних кримських татар затримали.

Спершу обвинуватили в участі у діяльності ісламської організації «Хізб ут-Тахрір», а затим додали обвинувачення у «підготовці до насильницького захоплення влади».

Під час утримання в неволі Ремзі насильно піддавали психіатричній експертизі, а також продовжували його арешт щонайменше 9 разів. Він має гіпертонічну хворобу 2 ступеня, яка серйозно загострилася в умовах перебування в ув’язненні.  

«Хізб ут-Тахрір» – ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в Росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. В Криму 58 осіб обвинувачені у нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму. 

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів