Ви знаходитесь:

Муслім Алієв

Січень 28, 2021 11:59 0 53
Муслім Алієв – кримськотатарський активіст, ув’язнений за нібито участь в діяльності ісламської організації «Хізб ут-Тахрір». Він був членом мусульманської громади «Алушта» і активно брав участь у житті цієї громади – допомагав з організацією обрядів, проводив церемонії шлюбу, п’ятничні молитви та намази, допомагав нужденним. 

У лютому 2016 року співробітники ФСБ прийшли до нього з обшуком. Мусліма затримали за нібито участь в терористичній організації, пізніше йому додали обвинувачення у «спробі насильного захоплення влади в РФ». Його поставили на облік як «небезпечного підсудного», переводили до психіатричної лікарні після примусової «експертизи». Мусліму загрожує строк аж до довічного ув’язнення. Його донька – Гульсум – також активістка, яка постійно піддається переслідуванням з боку окупаційної влади в Криму.   

«Хізб ут-Тахрір» – ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в Росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. В Криму 58 осіб обвинувачені у нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму. 

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів