Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Не граната, а міна: у «справі Єсипенка» допитали вибухотехніка та оперативника ФСБ

8 / 12 / 2021

8 грудня у підконтрольному Росії Сімферопольському районному суді повторно допитали оперативника ФСБ Коровіна та експерта-вибухотехніка Галкіна у справі журналіста-фрілансера проекту Крим.Реалії Владислава Єсипенка.

Як повідомив після засідання адвокат Дмитро Дінзе, ці свідки знову не змогли пояснити, чому в протоколі затримання відсутня згадка про відеореєстратор у машині журналіста, і як було визначено «саморобність» гранати, яка нібито була виявлена ​​у Єсипенка.

«Сьогодні, за клопотанням сторони захисту, ми повторно допитували оперативника Коровіна за обставинами затримання Єсипенка, про те, де було виявлено гранату, ким було виявлено і за яких обставин. Також нас цікавили питання, пов’язані з відеореєстратором. Тому що на відео, яке ми дивилися на минулому засіданні, ми бачили, що в автомобілі висіли дроти, що вказують на наявність відеореєстратора. По реєстратору Коровін пояснити нічого не зміг, на цьому допит Коровіна закінчився», — розповів адвокат Дмитро Дінзе.

адвокат Дмитро Дінзе

Під час допиту в «суді» експерт-вибухотехнік Галкін, за словами адвоката, не зміг докладно описати гранату, нібито вилучену у Єсипенка.

«Експерт нам знову не зміг пояснити, на яких документах — методологічних чи консультативних — він зробив висновок, що пристрій (граната) перероблено кустарним способом. У результаті експерт договорився до того, що назвав гранату із переробленими частинами  “міною”. Відповідно до висновку, запал гранати було перероблено, а нижню частину гранати — ні. Експерт недостатньо описав запал гранати, а враховуючи те, що під час експерименту запал був знищений шляхом підриву, неможливо встановити виробника запалу», — додав адвокат.

Наступне засідання по справі Єсипенка призначено на 13 грудня.

Нагадаємо, Владислав Єсипенко – позаштатний кореспондент проєкту Крим.Реалії (Радіо Свобода). Його затримали в Криму 10 березня 2021 року. ФСБ підозрює його у шпигунстві на користь України.

За версією ФСБ, Єсипенко «здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей в Криму». Під час затримання в його автомобілі нібито знайшли гранату.

ФСБ звинуватила Єсипенка за статтею 223-1 Кримінального кодексу РФ, (незаконне виготовлення вибухових речовин, переробка або ремонт вибухових пристроїв), і за ст. 222.1 (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, її основних частин, боєприпасів).

Пізніше, журналіст нібито зізнався у своїй роботі на українські спецслужби.Проте 6 квітня Єсипенко заявив, що ФСБ тортурами вибивала з нього визнання у шпигунстві. Своєї провини українець не визнає.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини