Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

На «гарячу юридичну лінію» КримSOS надійшли 2155 звернень

14 / 12 / 2022

2155 звернень надійшли спеціалістам «гарячої юридичної лінії» КримSOS, розповіла юристка КримSOS Анастасія Калініна.

«Спеціалістам «гарячої юридичної лінії» КримSOS надходять запити про виїзд від громадян України з окупованих територій, зокрема, із зон активних бойових дій. Наразі юристам надійшло близько 500 таких звернень. У цих випадках ми радимо виїзжати через треті країни зі спеціальним режимом», — пояснила Анастасія Калініна.

Під час планування маршруту ми пропонуємо користуватися інформацією з інтерактивної мапи МЗС України. На ній синім кольором позначені країни, у яких діє спеціальний режим в’їзду для громадян України.

«Для кожної з країн прописаний режим перетину кордону за браком чи після завершення терміну дії закордонного паспорта тощо. Крім того, у довідках для кожної країни зазначена інформація про центри допомоги тимчасово переміщеним громадянам України, соціальне забезпечення, медичну допомогу й необхідність отримання тимчасового захисту або набуття статусу біженця»,— додала юристка.

Нагадуємо, що жителі окупованих територій, які виїхали до третіх країни, можуть віддалено отримати посвідчення на повернення до України.

Дізнатися більше про виїзд до третіх країн та щодо інших питань можна, звернувшись до спеціалістів «гарячої юридичної лінії» КримSOS за контактами:

  • Для дзвінків Україною та світом: +38096240123, +380952775355 (Viber, Signal, Telegram, WhatsApp).
  • Для дзвінків та повідомлень у месенджери Viber, Signal, Telegram, WhatsApp: +380630771619

Вони працюють із 9:00 до 18:00 з понеділка по п’ятницю, у суботу за номерами можна надсилати повідомлення в месенджерах.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини