Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: жителі Криму можуть віддалено отримати посвідчення на повернення до України у третіх країнах

14 / 11 / 2022

Жителі окупованого Криму, які виїхали до інших країни, можуть віддалено отримати посвідчення на повернення до України. Про це повідомила юристка КримSOS Анастасія Калініна.

«Відсьогодні в Україні почала діяти урядова постанова, що дозволяє громадянам України за її межами отримати посвідчення на повернення до країни. Це може спростити жителям Криму, які добровільно чи примусово виїхали до інших країн та не мають необхідних документів, повернення до України», — розповіла Анастасія Калініна.

Таке посвідчення дозволить громадянам повернутися до України через території третіх країн, зокрема Естонії, Латвії, Литви та Грузії. Раніше отримати його можна було у консульських установах та дипломатичних представництвах України. Після повномасштабного вторгнення вони перестали працювати на території росії, куди примусово вивезли низку громадян України.

«Сподіваємося, це допоможе багатьом нашим громадянам потрапити на підконтрольну Уряду України територію», — додала юристка.

Для того, щоби отримати посвідчення, потрібно звернутися до Мінреінтеграції (гаряча лінія 1548). Звернутися щодо підготовки посвідчення можуть один з батьків або інший законний представник особи віком до 18 років; подружжя; повнолітні діти; рідні брати/сестри.

Документ готуватимуть безкоштовно, термін виготовлення — до 5 днів. Термін його дії — до трьох місяців.

Щодо питань з оформленням посвідчення можна звернутися до спеціалістів «гарячої юридичної лінії» КримSOS можна за контактами:

  • Для дзвінків Україною та світом: +38096240123, +380952775355 (Viber, Signal, Telegram, WhatsApp).
  • Для дзвінків та повідомлень у месенджери Viber, Signal, Telegram, WhatsApp: +380630771619

Юристи КримSOS надають консультації з 9:00 до 18:00 з понеділка по п’ятницю, у суботу за номерами можна надсилати повідомлення у месенджерах.

Нагадуємо, що Уряд спростить процедури оформлення паспорту громадянами України з тимчасово окупованих територій.

Вибір редакції

Ще Новини