Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: уряд спростить процедури оформлення паспорту громадянами України з ТОТ

1 / 11 / 2022

Уряд України вніс зміни до кількох постанов Кабміну, які стосуються порядку оформлення паспортних документів, зокрема внутрішнього паспорта громадянина України та паспорта для виїзду за кордон. Про це повідомила юристка КримSOS Анастасія Калініна.

«Нові зміни Уряду дуже важливі для усіх категорій громадян України, особливо для тих, хто подавав заяви на виготовлення паспортних документів на тимчасово окупованих територіях. Зокрема, зміни стосуються тих осіб, які подали заяви до підрозділів Державної міграційної служби (ДМС) у Херсонській області до 24 лютого 2022 року, і тепер не можуть забрати готові документи на підконтрольній Україні території», — розповіла Анастасія Калініна.

Відтепер такі документи можуть направити до відокремлених підрозділів ДМС за кордоном або до закордонних дипломатичних установ. Також документи можуть бути направлені до підрозділу ДМС за місцем фактичного проживання особи в Україні.

«Крім того з’явилася можливість віддаленої ідентифікації заявника свідками. Це дуже важливо для жителів тимчасово окупованих територій, які не мають можливості привезти близьких для встановлення особи заявника, — додала юристка.

Нагадуємо, що процедура ідентифікації є головною проблемою під час оформлення паспортну жителями тимчасово окупованих територій. Зміни до постанов Кабміну можуть полегшити цю процедуру. Детальніше про зміни КримSOS розповість пізніше. 

Для допомоги з питаннями оформлення документів можна звернутися до спеціалістів «гарячої юридичної лінії» КримSOS за контактами:

  • Для дзвінків Україною та світом: +38096240123, +380952775355 (Viber, Signal, Telegram, WhatsApp).
  • Для дзвінків та повідомлень у месенджери Viber, Signal, Telegram, WhatsApp: +380630771619

Юристи КримSOS надають консультації з 9:00 до 18:00 з понеділка по п’ятницю, у суботу за номерами можна звернутися у месенджерах.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини