Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

МЗС України засудило переслідування кримських татар і вирок фігурантам у «справі Веджіє Кашка»

22 / 04 / 2019

Про це заявлено на офіційному сайті міністерства.

«Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з неправомірним рішенням російського окупаційного «суду» у м. Сімферополь про засудження громадян України Руслана Трубача, Бекіра Дегерменджи та Казима Аметова до 3 років, а Асана Чапуха до 3,5 років позбавлення волі умовно за сфабрикованими звинуваченням у вимаганні коштів», – йдеться у заяві.

МЗС також засудило переслідування кримських татар за релігійною ознакою і обвинувачення їх в участі в організації «Хізб ут-Тахрір».

«МЗС також засуджує нові каральні акції російських окупантів під приводом розслідування т.зв. «справи Хізб-ут-Тахрір». Так, 17 квітня 2019 року на КПВВ «Каланчак» було затримано кримськотатарського активіста Раіма Айвазова. Ми вимагаємо негайного звільнення Р.Айвазова та інших кримських татар, які знаходяться у російських в’язницях на підставі сфабрикованої справи “Хізб-ут-Тахрір”».

Нагадаємо, 17 квітня де-факто суд в Криму виніс вирок фігурантам у так званій «справі Веджіє Кашка» Бекіру Дерерменджі, Руслану Трубачу, Асану Чапуху і Кязіму Аметову.

17 квітня о 12-й ночі на КПВВ «Каланчак» було затримано мешканця Кам’янки Сімферопольського р-ну Раїма Айвазова. Відомо, що він займався організацією передач політв’язням у Ростов-на-Дону. Того ж дня його заарештували за обвинуваченнями в участі в діяльності терористичної організації, а також включають до складу «кримінальної справи», у якій раніше були затримані 23 кримських татарина (27 березня).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини