Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

МЗС України направило Росії ноту протесту через проведення військових парадів на окупованих територіях Криму і Донбасу

25 / 06 / 2020

Про це повідомила прес-служба відомства.

«Розглядаємо проведення 24 червня 2020 року без узгодження з українською стороною так званих «парадів» підрозділів Чорноморського флоту Російської Федерації… на тимчасово окупованих РФ територіях АР Крим та міста Севастополь, а також збройних формувань РФ на тимчасово окупованих нею територіях України в Донецькій і Луганській областях як відверту зневагу російською стороною чинного законодавства України і норм міжнародного права, у т.ч. резолюції Генеральної Асамблеї ООН А/Res/68/262 від 27.03.2014 “Територіальна цілісність України”», — йдеться в заяві.

Також в МЗС України наголосило, що демонстрація важкого озброєння під час парадів в Донецьку, Луганську і Криму — порушення зобов’язань РФ як сторони Мінських угод, а також демонстрація мілітаризації півострова.

«Розцінюємо демонстрацію Російською Федерацією у ході так званих  “військових парадів” на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим та міста Севастополь військової техніки як продовження Росією політики мілітаризації Криму, що становить серйозну загрозу європейській безпеці. Особливо цинічно виглядає залучення російською окупаційною адміністрацією у мілітаристських цілях неповнолітніх дітей…. Ця провокація ще раз підтверджує, що Росія свідомо йде на подальшу ескалацію напруженості в українсько-російських відносинах і не бажає врегулювати проблемні питання, спричинені збройною агресією з боку Російської Федерації та окупацією нею частини суверенної території України», — йдеться у повідомленні МЗС України.

У зовнішньополітичному відомстві додали, що Україна вимагає від Росії припинити протиправні дії і вивести всі свої збройні формування, військову техніку та найманців з українських територій.

У МЗС РФ поки публічно не коментували цю заяву.

Подробиці незаконної воєнізації окупованого Криму ми описали в матеріалі «Півострів кольору хакі. Всекримська мілітаризація».

Вибір редакції

Ще Новини