Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Ми перебуваємо у стані стресу та жаху»: родичі Нарімана Аметова, якого катувала ФСБ, виступили зі зверненням

23 / 12 / 2021

Родичі кримськотатарського активіста Нарімана Аметова, який 17 грудня був затриманий і зазнав тортур з боку ФСБ, виступили з публічним зверненням. Вони вимагають від окупаційної влади Криму припинити тортури та переслідування кримських татар.

Звернення опублікувала «Кримська солідарність».

«Серед білого дня катують електричним струмом! Це кожного може торкнутися, завтра і мене можуть звинуватити в “екстремізмі”, в “тероризмі” і катувати … І це треба зупинити! Ми вимагаємо покарати винних, щоб наш народ не катували, не садили за надуманими обвинуваченням», — сказав Нурі Якубов, дядько Нарімана Аметова.

Інші родичі активіста заявили, що вони живуть у постійному страху через загрозу нових затримань та знущань з боку російських силовиків.

«Починаючи з 17 грудня і до сьогодні ми всі перебуваємо в стані стресу та жаху. У мене є чоловік, троє синів … і завтра, не припусти Аллах, прийде якась “особа  правоохоронних органів” або якийсь “ФСБшник”, забере мого чоловіка, моїх дітей ні в чому не винуватих, звинуватить у злочині, почне їх катувати … Одна тільки думка про це шокує мене. Навіщо я рощу дітей? Щоб завтра прийшла ця людина і знущалася з них? Я цього не хочу! Тому я вимагаю, аби зупинили ці жахливі тортури, зупинили переслідування мого народу, щоби припинили чіпати нас, адже ми ні в чому не винуваті. Ми живемо мирно, ні до чого не закликаємо, ми просто сповідуємо свою релігію»,— сказала мешканка Старого Криму Нілюфер Куртнебієва.

«Чому вони прийшли з цими автоматами до простої людини? Коли це вже припиниться? Я не вперше це бачу… Ми вже боїмося спати, навіть на хвилину заснути», — сказала теща Нарімана Аметова Ельміра Якубова.

Нагадаємо, 17 грудня до будинку кримськотатарського активіста Нарімана Аметова у м. Старий Крим увірвалися силовики з ФСБ. Вони провели обшук, а потім затримали та відвезли у невідомому напрямку (імовірно до Сімферополя) Нарімана Аметова. Того ж дня його відпустили додому.

21 грудня «Кримська солідарність» опублікувала розповідь Нарімана Аметова, в якій він заявив, що силовики із ФСБ катували його електричним струмом, вимагаючи від нього пройти тест на поліграфі. Після приблизно шести ударів струмом тортури припинилися і Наріман Аметов погодився виконати будь-які вимоги російських силовиків.

Після цього він підписав якісь папери (серед них заяви про співпрацю та відмову від претензій до ФСБ) та пройшов тест на поліграфі. Силовиків цікавило, чи причетний Аметов до «справи про диверсію на газопроводі». Активіст заявив, що він не причетний до цієї справи. Згодом силовики сказали йому, що Аметов, за свідченнями поліграфа, казав їм правду.

Пізніше кримського татарина відпустили (викинули з мікроавтобуса біля Старого Криму), однак вимагали нікому не говорити про тортури, інакше, сказали йому, Аметов «через певний час пропаде неофіційно».

Текстовий варіант розповіді Нарімана Аметова про тортури над ним читайте тут.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини