Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Муслім Алієв

28 / 01 / 2021

19 років позбавлення волі в колонії суворого режиму (вирок від 12 листопада 2019 року за ч. 1 ст. 30 ст. 278 КК та ч. 1 ст. 205.5 КК рф)

Свої 52 роки Муслім Алієв зустрів за ґратами. Російський суддя засудив його до 19 років позбавлення волі через начебто причетність до діяльності організації «Хізб ут-Тахрір», що заборонена в росії.

Родина Алієва повернулась* до Криму з Узбецької РСР у 1978 році. Але у той час кримських татар місцева влада продовжувала пригноблювати — відмовляла в роботі та реєстрації місця проживання. Тому сім’я була вимушена була виїхати в станицю Тамань Краснодарського краю. Тільки через 11 років родина знову спробувала переїхати до Криму, цього разу – більш успішно. У цей час Мусліма призвали до армії, він два роки відслужив у ракетних військах.

У різні роки Муслім здобував освіту механізатора, тракториста-машиніста, електромеханіка, оператора електронно обчислювальної машини та персонального комп’ютера. Працював адміністратором в ансамблі «Дестан»

Алієв одружений, має чотирьох дітей, у старшої дитини є інвалідність. З 2005 року Муслім був членом мусульманської громади «Алушта» та брав активну участь у її роботі. Допомагав організовувати похоронні ритуали, ритуали одруження та інші релігійні обряди і свята.

11 лютого 2016 року до будинку Алієвих увірвалися озброєні силовики та провели обшук, після чого незаконно затримали Мусліма. Йому безпідставно інкримінували ч. 1 ст. 30 ст. 278 КК рф («Приготування до насильницького захоплення влади організованою групою за попередньою змовою») та ч. 1 ст. 205.5 КК рф («Організація діяльності терористичної організації»).

12 листопада 2019 року в Ростові-на-Дону відбулося завершальне судове засідання щодо фігурантів ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір», на якому було винесено вирок Алієву Мусліму. Чоловіка засудили до позбавлення волі в колонії суворого режиму на 19 років. Для відбування покарання його етапували в російську колонію в Башкортостані.

Коаліція правозахисних організацій України визнає Мусліма Алієва особою, позбавленою свободи із політичних мотивів. Amnesty International визнала його в’язнем совісті.

Довідково: «Хізб ут-Тахрір» — ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в Росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. З 2014 року в окупованому Криму 101 людину звинуватили в нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму.

* Примітка: 18–21 травня 1944 року радянська влада насильнильно депортувала з Криму приблизно 430 тисячі кримських татар у віддалені регіони північного Передуралля і республік Середньої Азії. За різними даними під час переселення загинуло від 27 % до 46 % людей. Родини нинішніх політв’язнів — нащадки тих, хто пережили геноцид кримськотатарського народу та змогли повернутися на історичну Батьківщину.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки