Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: звинувачення у тероризмі як посилення покарання кримських татар

4 / 08 / 2022

росія визнала кримськотатарський батальйон імені Номана Челебіджіхана терористичною організацією для посилення покарання кримських татар у політично вмотивованих справах. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко у коментарі QIRIM.News.

«Перше — це значно жорсткіше покарання. Якщо за членство в незаконному збройному формуванні можна було отримати максимум 15 років ув’язнення, то за членство в терористичної організації до 20 років. Більше того, якщо особа є нібито організатором терористичної організації за це може загрожувати довічне позбавлення волі», – пояснює Євгеній Ярошенко. 

З початку повномасштабного вторгнення російська окупаційна  влада заарештувала мінімум 10 людей за звинуваченнями у нібито участі в кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджіхана. Визнання батальйону терористичною організацією ускладнює доступ обвинувачених до адвокатів та належної правової допомоги. 

«Наступне пояснення це, як показує практика сам процес розгляду так званих терористичних справ. Вони відбуваються у Південному військову окружному суді Ростова-на-Дону, що ускладнює доступ адвокатів, родин до звинуваченого. Таким політв’язням значно важче захищатися та мати належну правову допомогу, адже раніше до першого червня такі справи розглядалися в так званих кримських судах», – заявив Ярошенко.

Нагадуємо, що раніше Євгеній Ярошенко пояснював, чому російська окупаційна влада використовує справу батальйона імені Номана Челебіджіхана як «універсальну» статтю для переслідування нелояльних кримських татар.

3 серпня на сайті інформаційного агентства QIRIM.News опублікували коментар аналітика КримSOS Євгенія Ярошенко про причини визнання росією кримськотатарського батальйона імені Номана Челебіджіхана терористичною організацією. Повний текст можна прочитати за посиланням.

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас