Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: зниклі українці в окупованому Криму відтепер визнаються як безвісти зниклі

27 / 04 / 2022

Зміни до Закону України “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин” зафіксують на юридичному рівні статус зниклих безвісти за особливих обставин. Дія  закону поширюється і на насильницькі зникнення, які відбулись на території тимчасово окупованого Криму. Про це повідомила юристка КримSOS Анастасія Калініна.

“Усі зниклі українці в Криму визнаються як безвісти зниклі за особливих обставин. Координувати та узагальнювати всю інформацію по їх пошуку буде  Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Сам розшук будуть проводити представники Національної поліції. Це важливо для надання такого правового статусу тим 44 громадянам України, які піддалися насильницькому зникненню в Криму. Родичі зниклих нарешті зможуть отримати допомогу від держави”, – пояснила юристка КримSOS Анастасія Калініна.

У законі №2191 розширюють категорію “осіб, зниклих безвісти за особливих обставин”. Це ті, що зникли під час збройного конфлікту, воєнних дій, тимчасової окупації частини території держави, заворушень всередині країни, надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру. 

“В умовах сьогодення – це важливі зміни на рівні країни. На жаль, багато громадян України вже зникли безвісти. За даними Омбудсмена Людмили Денісової, отримано понад 16 тисяч заяв про зникнення. Закон дає інструмент для пошуку цих людей”, – зазначає Анастасія Калініна.

Вибір редакції

Ще Новини