Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: Жителі новоокупованих територій можуть отримати свідоцтва про народження та смерті

19 / 08 / 2022

Жителі новоокупованих територій можуть отримати документи підтвердження фактів народження та смерті через суд. Про це юристка КримSOS Анастасія Калініна розповіла в ефірі Громадського радіо

“Тобто, якщо дитина народилася, наприклад, в Херсоні, який зараз тимчасово окупований, якщо люди захочуть зробити їй свідоцтво про народження, то ми використовуємо механізм звернення до суду для встановлення факту народження на окупованій території. Поки наразі є тільки судовий спосіб, оскільки зараз держава розробляє механізм адміністративної процедури”, – сказала Анастасія Калініна. 

Механізм отримання документів щодо встановлення фактів народження та смерті жителями новоокупованих територій тотожний з тим, який діє для жителів тимчасово окупованого Криму. Навіть попри те, що вони не зазначені у законі Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України.  

“Новоокуповані території, юридично вони не визнані. Якщо брати, наприклад, отримання свідоцтва про народження, то ми використовуємо той механізм, який ми раніше використовували для окупованого Криму”, – додає юристка. 

Крім того, теоретично, отримавши медичну довідку про народження, можна звернутися до будь-якого РАЦСу на підконтрольній території для отримання свідоцтва. Однак, лише за умови, якщо видана лікарнею довідка – державного зразка. 

Нагадуємо, у червні в жителів Криму з’явилася можливість отримувати деякі документи онлайн.

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас