Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: затримання братів Ахаєвих може розцінюватись як насильницьке зникнення

20 / 12 / 2022

Затримання Ернеста та Марлена Ахаєвих можє розцінюватись як насильницьке зникнення. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«Затримання кримських татар Ернеста та Марлена Ахаєвих у Джанкойському районі окупованого Криму має всі три елементи насильницького зникнення. По-перше, брати Ахаєви піддалися затриманню. По-друге, їх затримали співробітники російської поліції, тобто офіційні представники держави-окупанта. По-третє, російські силовики відвезли братів Ахаєвих у невідомому напрямку: з ранку й до вечора рідні та адвокат затриманих не знали їхнє місцеперебування, а затримані не мали доступу до адвоката», — пояснив Євгеній Ярошенко.

Відповідно до норм міжнародного права, насильницьке зникнення містить три елементи:

  1. Арешт, затримання, викрадення особи чи позбавлення її волі в будь-якій іншій формі.
  2. Ці дії здійснені представниками держави, особами чи групами осіб, які діють з дозволу, за підтримки чи за згодою держави.
  3. Відмова визнати факт позбавлення волі або приховування даних про долю чи місцезнаходження зниклої особи, унаслідок чого ця особа залишається без захисту закону.

Уранці 19 грудня в селі Тургенєве Джанкойського району окупованого Криму співробітники окупаційної поліції провели обшуки в будинках родин братів Ахаєвих. Згодом так звані «правоохоронці» затримали Ернеста та Марлена Ахаєвих і відвезли їх у невідомому напрямку. Уже ввечері близькі братів повідомили, що їх повенули додому.

Як повідомила КримSOS адвокатка, до затриманих могли застосовуватися тортури, оскільки місце їхнього перебування було приховано.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини