Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: заарештований в окупованому Криму Аппаз Куртамет є жертвою насильницького зникнення

12 / 10 / 2022

Кримський татарин Аппаз Куртамет, заарештований в окупованому Криму, є жертвою насильницького зникнення. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«Упродовж майже трьох місяців місце перебування та правовий статус Аппаза Куртамета були невідомі. Також не було інформації про причину утримання та висунуті обвинувачення. Крім того, у нього не було доступу до адвоката. Таким чином, Аппаз Куртамет є жертвою насильницького зникнення», — розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

Аппаз Куртамет, житель селища Новоолексіївка Генічеського району Херсонської області, був затриманий на КПВВ «Чонгар» на адміністративній межі з окупованою АР Крим 23 липня.

«За відомою КримSOS інформацією, наступного дня матері кримського татарина надійшов телефонний дзвінок від невідомої особи, який повідомив про затримання. За два тижні невідомі подзвонили й батькові Аппаза Куртамета. Чоловіку повідомили, що його син перебуває у фільтраційному таборі і попросили не «створювати галас», — додав Євгеній Ярошенко.

10 жовтня окупаційний «київський районний суд» міста Сімферополя оголосив запобіжний захід Аппазу Куртамету: перебування під вартою до 5 грудня. Куртамета звинувачують у фінансуванні полку Азов. Чоловіку інкримінують порушення статті 208 кримінального кодексу росії «Організація незаконного збройного формування чи участь у ньому».

Раніше КримSOS повідомляв, що після повномасштабного вторгнення росії на територію України 24 лютого, насильницькі зникнення поширилися також на новоокуповані території та їхня кількість продовжує зростати.

Вибір редакції

Ще Новини