Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: ЄСПЛ прийняв до розгляду звернення щодо викрадення Олексія Кисельова

14 / 09 / 2023

Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) прийняв до розгляду звернення щодо викрадення росіянами колишнього командира українського розвідувального корабля «Славутич» Олексія Кисельова. Це відбулося в Генічеську на початку окупації Херсонської області.

«Справа Олексія Кисельова — перша з усіх відомих справ, що демонструють переслідування владою рф мешканців Криму, які виїхали з окупованої території після 2014 року та самоорганізувалися для активного спротиву окупантам. Справа Кисельова містить усі елементи насильницького зникнення», – пояснює адвокат Сергій Заєць.

Скаргу до Європейського суду з прав людини КримSOS подала 28 листопада 2022 року.

«Наразі зафіксовані такі порушення: тортури, незаконне позбавлення свободи, незаконний обшук і викрадення майна (автомобіля). Ймовірно надалі можна буде говорити також і про порушення права на справедливий судовий розгляд», — додає адвокат.

Окупанти викрали Олексія Кисельова 22 липня 2022 року в місті Генічеськ на Херсонщині та вивезли до Криму. Його звинувачують у нібито причетності до Кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджихана. У спробах отримати зізнання російські «правоохоронці» катували Кисельова струмом та били.

Наразі Кисельов утримується в СІЗО міста Сімферополя. У жовтні 2022 року він оголошував голодування. Причиною стала відсутність медичної допомоги, яку чоловіку не надавали протягом двох місяців.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини