Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: ЄСПЛ прийняв до розгляду звернення щодо незаконного затримання Ірини Данилович

13 / 06 / 2023

Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) прийняв до розгляду звернення щодо незаконного затримання громадянської журналістки Ірини Данилович в окупованому Криму.

«Затримання без складання протоколу або будь-якої реєстрації цього факту, утримання без зв’язку із зовнішнім світом, без доступу до адвоката, у підвалі місцевого управління фсб, застосування тортур. Це все є порушенням основоположних прав людини. Водночас російські силовики намагалися заперечувати факт порушення, стверджуючи, що Ірина перебувала в них добровільно, за власним бажанням», — каже адвокат Сергій Заєць.

У січні 2023 року юристи КримSOS підготували й подали скаргу до Європейського суду з прав людини. Вона стосується незаконного затримання громадянської журналістки Ірини Данилович, яке порушує низку прав, закріплених у Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод та протоколах до неї. Зокрема Стаття 5 Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод передбачає, що кожен має право на свободу та особисту недоторканність.

«Те, що росію виключили з Ради Європи, не означає, що треба складати руки. Боротьба важлива для тих, хто страждає від російських репресій. Хоча наразі це звернення не вплине на становище Ірини, боротьба важлива для підсилення міжнародного тиску, й рано чи пізно росія буде змушена реагувати на нього», — додає адвокат.

Так званий «Верховний суд» Криму призначив розгляд апеляції незаконно засудженої громадянської журналістки Ірини Данилович на рішення окупаційного «Феодосійського міського суду» на 15 червня.

29 квітня 2022 року Ірина Данилович була викрадена російськими силовиками на дорозі з Коктебеля до Феодосії. Рідні 12 днів не знали про долю та місце перебування Ірини. Затримання Ірини Данилович має всі елементи насильницького зникнення.

Внаслідок жахливих умов утримання, засуджена російським судом до семи років ув’язнення Ірина Данилович перестала чути лівим вухом.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини