Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS подала скаргу до ЄСПЛ щодо незаконного затримання Ірини Данилович

19 / 01 / 2023

Громадська організація КримSOS подала скаргу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо незаконного затримання громадянської журналістки Ірини Данилович в окупованому Криму. Про це повідомив Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко.

«Юристи КримSOS підготували і подали скаргу до Європейського суду з прав людини. Скарга стосується незаконного затримання громадянської журналістки Ірини Данилович, яке порушує низку прав, закріплених у Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод та протоколах до неї», — розповів Олексій Тільненко.

Стаття 5 Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод передбачає, що кожен має право на свободу та особисту недоторканність. 29 квітня Ірина Данилович була викрадена російськими силовиками на дорозі з Коктебеля до Феодосії. Рідні 12 днів не знали про долю та місце перебування Ірини. Затримання Ірини Данилович має всі елементи насильницького зникнення.

28 грудня 2022 року так званий «Феодосійський міський суд» оголосив вирок громадянській журналістці Ірині Данилович. За нібито «зберігання вибухових речовин» її засудили до 7 років позбавлення волі і 50 тисяч рублів штрафу.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини