Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: воєнних злочинців можуть переслідувати за окремою процедурою

10 / 05 / 2022

Держави-члени Ради Європи  можуть переслідувати осіб, які скоїли воєнні злочини чи причетні до насильницьких зникнень в Криму – вважає аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко. Це питання обговорювалося вчора під час зустрічі з Генеральним секретарем Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич.

“Рада Європи може рекомендувати своїм державам-членам  використовувати механізми універсальної юрисдикції для переслідування осіб. Це стосується тих, які скоїли воєнні злочини, злочини проти людяності та допустили грубі порушення прав людини. Зокрема, йдеться про насильницькі зникнення в окупованому Криму”, – розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

Наразі в КримSOS створили два реєстри воєнних злочинів: військових комісарів, які причетні до незаконного призову громадян України в окупованому Криму та судей, які виносять незаконні вироки чи розглядають справи жертв політичних переслідувань.   

“КримSOS буде просити іноземні держави запровадити персональні санкції проти суддів, слідчих ФСБ, прокурорів, начальників пенітенціарних установ, які безпосередньо причетні до незаконного позбавлення волі громадян України в Криму та інших грубих порушень прав людини”, – додав аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

9 травня у Києві відбулась зустріч українських громадських активістів з Генеральним Секретарем Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич за участі Таміли Ташевої – Постійної Представниці Президента України в Автономній Республіці Крим. 

Нагадаємо, що в березні цього року на позачерговій сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) рф виключили з Ради Європи.

Універсальна юрисдикція –  це механізм, що дозволяє іншим державам притягувати осіб до кримінальної відповідальності за найтяжчі порушення міжнародного права (такі як геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), незалежно від місця вчинення злочину, громадянства потерпілого чи підозрюваного. Наприклад, минулого року німецький суд засудив співробітника сирійських спецслужб за катування під час війни у Сирії.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини