Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

В КримSOS створили реєстр суддів, які виносять вироки кримським політв’язням

7 / 05 / 2022

В КримSOS створили реєстр з 42 суддів, які виносили вироки 90 жертвам політичних переслідувань в Криму та розглядають справи ще 50 у суді. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

“Ті, хто незаконно кидає громадян України за грати та фальсифікує справи, мають бути покарані. І судді рф грають тут одну з ключових ролей. На даний момент, 37 суддів уже винесли вироки 90 жертвам політичних переслідувань в Криму у формі позбавлення волі або обмеження волі. Ще 5 суддей – розглядають політично вмотивовані справи”, – розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

За даними КримSOS, станом на квітень 2022 року 140 осіб піддаються політично вмотивованим кримінальним переслідуванням в окупованому Криму. З них 121 особа перебуває за гратами.
“Реєстр суддів, який ми створили, плануємо передати у відповідні державні установи. Сподіваюсь, що ці судді будуть внесені в санкційні списки України та інших держав. Також їх потрібно притягнути до кримінальної відповідальності через національні та міжнародні механізми”, – додав Євгеній Ярошенко.

Раніше в КримSOS створили реєстр з 18 російських військових комісарів в окупованому Криму, які вчиняють воєнний злочин – примусовий призов кримчан до російської армії.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини