Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS спільно із сімома громадськими організаціями презентують аналіз Проєкту Закону України «Про державну політику перехідного періоду»

17 / 02 / 2021

Попередньо текст Проєкту був направлений громадським організаціям, які входять до складу неформальної Коаліції організацій, що опікуються питанням захисту постраждалих від конфлікту осіб (ГО «Донбас СОС», ГО «КримСОС», БФ «Право на Захист», БФ «Восток-СОС», ГО «Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”», БФ «Stabilization Support Services», ГО «Центр прав людини ZMINA», ГО «Кримська правозахисна група), для опрацювання та надання пропозицій у визначені Міністерством строки.

На думку Коаліції сама по собі розробка та оприлюднення Міністерством Проєкту Закону, який стосується розбудови державної політики в сфері подолання негативних наслідків збройного конфлікту в Україні, для обговорення є дуже важливим кроком для початку широкої суспільної дискусії навколо цих питань. Проєкт Закону пропонує низку позитивних змін для людей, які проживають на окупованих територіях. Зокрема, це запровадження адміністративної процедури встановлення фактів народження та смерті для мешканців тимчасово окупованих територій як в Донецькій та Луганській областях, так і в Автономній Республіці Крим та міста Севастополь; визначаються гарантії пенсійного забезпечення мешканців окупованих територій без прив’язки до отримання ними довідки про взяття на облік ВПО; передбачається скасування дозвільної системи перетину лінії розмежування та інші.

Висока актуальність та чутливість врегульованих у проєкті Закону питань вимагає глибокого аналізу його положень як на предмет їхньої відповідності нормам міжнародного права, так і з точки зору подальшого застосування положень законопроєкту на практиці.

Коаліця восьми громадських організацій підготувала аналіз цього проєкту Закону, з повним текстом якого ви можете ознайомитись тут.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Звернення