Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: щонайменше 575 жителів Херсонщини стали жертвами насильницьких викрадень

2 / 01 / 2023

Щонайменше 575 жителів Херсонщини стали жертвами насильницьких викрадень у 2022 році. Про це Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко повідомив у коментарі Суспільне Новини.

«Деяких з цих людей вивозять з Криму на територію Росії. До полонених застосовують тортури, не надають медичну допомогу», — розповів Олексій Тільненко.

На відміну від обміну військовополонених, механізм визволення жертв насильницьких зникнень серед цивільного населення не сформований. Закони та звичаї ведення війни не дозволяють брати в полон цивільних, тож українські цивільні полонені перебувають у росіян у статусі заручників.

«Їх утримують не комунікуючи жодним чином із рідними, а ні з будь-якими державними органами. Якщо рідні через адвокатів намагається дізнатися, в якому стані затриманий і що йому інкримінують, то дуже часто не можуть отримати відповіді на ці питання. росія всіляко приховує сам факт перебування цих людей на території Криму або на території росії», — додав Олексій Тільненко.

Про випадки викрадення цивільних та взяття в полон військових можна повідомляти на відповідну «гарячу лінію» КримSOS за номерами: +38 097 327 69 56 та +38 095 931 00 65. Спеціалісти надають консультації телефоном із понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00. У суботу та неділю спілкування відбувається в месенджерах WhatsApp та Signal.

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас