Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: міжнародні організації можуть сприяти звільненню цивільних

30 / 08 / 2022

Міжнародні організацію можуть сприяти звільненню цивільного населення на окупованих територіях України. Про це повідомив Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко на онлайн-конференції, присвяченій проблемі насильницьких зникнень.

«Цілковита відсутність фактичного доступу міжнародних організацій до новоокупованих територій унеможливлює також верифікацію утримуваних осіб, залишаючи підтвердження тільки щодо тих громадян України, інформацію про яких підтверджують представники рф», — сказав Олексій Тільненко.

На відміну від від військовополонених, а точніше їх обміну, механізм визволення жертв насильницьких зникнень серед цивільного населення не сформований.

«Закони та звичаї ведення війни не дозволяють брати цивільних у заручники. І відповідно це дуже великий виклик, на який потрібно своєчасно реагувати, бо час вимірюється людськими життями. В таких випадках необхідне активне залучення комплексних інструментів, у тому числі більш активне залучення міжнародних організацій, в сферу діяльності яких входять ці питання», — додав Голова Правління КримSOS.

З 2014 року КримSOS зафіксував 45 випадків насильницьких зникнень у Криму, 15 з них — люди, чия доля та місцезнаходження досі невідомі. Після повномасштабного вторгнення росії на територію України 24 лютого 2022 року насильницькі зникнення поширилися також на новоокуповані території півдня України. Їхня кількість постійно  зростає.

У Міжнародний день жертв насильницьких зникнень 30 серпня відбулася онлайн-конференція «Викрадені окупантами: Росія використовує насильницькі зникнення як метод ведення війни». Події організувала коаліція правозахисних громадських організацій «Україна. П’ята ранку».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини