Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: російські окупанти придушують спротив у Криму шляхом масових затримань кримських татар

27 / 01 / 2023

Окупанти продовжують використовувати масові адміністративні арешти кримських татар як інструмент для придушення спротиву в окупованому Криму. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«Окупаційна влада в Криму продовжує використовувати адміністративні арешти для залякування нелояльного населення та придушення спротиву. Так, 26 січня 2023 року в трьох окупаційних «судах» Сімферополя відбулися судові засідання в адміністративних справах щодо 33 затриманих кримських татар», — розповів Євгеній Ярошенко.

За результатами судових засідань 32 особи були засуджені до адміністративних арештів на терміни від 10 до 16 діб. Ще одну людину засудили до штрафу сумою 20 тисяч рублів. Їх було затримано представниками росгвардії 25 січня 2023 року під будівлею окупаційного «Київського районного суду» в Сімферополі, куди вони вийшли на підтримку шістьох кримських татар, затриманих напередодні після чергової хвилі обшуків.

«Відповідно до норм міжнародного права, ці затримання порушують право на свободу мирних зібрань. До того ж, недопущення громадськості до судового засідання може становити порушення права на справедливий суд», – додав аналітик.

Вранці 24 січня в Джанкойському районі АР Крим відбулися обшуки за участі співробітників ФСБ у будинках кримських татар. Після обшуків були затримані шестеро осіб. 25 січня в так званий «Київський районний суд» обрав усім шістьом запобіжний захід у формі тримання під вартою впродовж 2 місяців.

З 2021 року окупанти масово затримують людей, які виходять на підтримку репресованих співвітчизників. Так, упродовж осені 2021 року відбулося шість хвиль масових адміністративних затримань активістів, чотири з яких сталися біля будівлі окупаційного суду.

Фото: Кримська солідарність

Вибір редакції

Ще Новини