Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: причетних до «націоналізації» майна в Криму можна притягнути до відповідальності

3 / 02 / 2023

Причетних до так званої «націоналізації» майна громадян України в окупованому Криму можна притягнути до кримінальної відповідальності на міжнародному рівні. Про це розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«Міжнародний Кримінальний Суд (МКС) може притягнути до індивідуальної кримінальної відповідальності причетних до «націоналізації» майна як воєнного злочину, вчиненого на окупованій території. Якщо окупанти «націоналізували» майно до 16 вересня 2022 року*, постраждалі можуть подати індивідуальну скаргу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) проти росії щодо порушення «права на мирне володіння своїм майном», — розповів Євгеній Ярошенко.

3 (третього) лютого 2023 року окупаційний «парламент» у Криму підтримав так звану «націоналізацію» майна українських громадян на території півострова. До переліку «націоналізації» увійшли приблизно 500 об’єктів туристичної, спортивної інфраструктури, банків та різних підприємств.

До МКС можна подати інформаційне повідомлення щодо воєнних злочинів у Криму у формі «націоналізації» майна. Нагадуємо, що відповідно до норм міжнародного гуманітарного права (зокрема, IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 р.), захоплення чи знищення майна протилежної сторони, невиправдане невідкладною військовою необхідністю, є воєнним злочином.

*16 вересня 2022 року росія припинила бути державою-учасницею конвенції про захист прав людини і основоположних свобод

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини