Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: нова хвиля «націоналізації» в Криму є воєнним злочином

7 / 11 / 2022

Нова хвиля «націоналізації», яку розпочали росіяни в окупованому Криму є воєнним злочином. Про це повідомила юристка КримSOS Анастасія Калініна в коментарі Крим.Реалії.

«Фактично, це ситуація, схожа на заборону на володіння землі іноземцями в так званих прикордонних регіонах Криму. Такі дії в межах українського законодавства не мають сили. Також відповідно до міжнародного гуманітарного права (зокрема, IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 р.), захоплення чи знищення власності протилежної сторони, невиправдане невідкладною військовою необхідністю, є воєнним злочином», — розповіла Анастасія Калініна.

Будь-які акти й рішення російської влади в тимчасово окупованому Криму не мають сили з погляду українського законодавства та вважаються юридично нікчемними. Громадяни України, чиє майно незаконно було незаконно вилучене, можуть звернутися до прокуратури України для фіксації воєнного злочину.

Нещодавно окупаційна влада розпочала так звану «націоналізацію» українських бізнесів у Криму. Крім того, так званий глава окупаційної адміністрації півострова Сергій Аксьонов запропонував «націоналізувати» і приватну власність громадян України.

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас