Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: окупанти створюють у Криму умови рівносильні депортації місцевого населення

3 / 11 / 2022

Репресії, примусова мобілізація та інші умови, які створили росіяни в окупованому Криму, рівносильні депортації місцевого населення. Про це повідомив Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко у коментарі британському виданню Daily Mail.

«Вони [кримські татари] бояться мобілізації як прихованого геноциду. Багато хто намагалися поїхати, але це знову рівносильно депортації», — розповів Олексій Тільненко.

Дії окупантів, що призвели до масового виїзду жителів Криму, можна вважати депортацією за статею 8(2)(b)(viii) Римського статуту Міжнародного кримінального суду: Переміщення, пряме чи опосередковане, державою-окупантом частини її власного цивільного населення на окуповану нею територію, або депортація чи переміщення населення окупованої території чи окремих її частин у межах або за межі цієї території.

Крім того, депортація за таких умов може вважатися злочином проти людяності за статею 7(1)(d) Злочин проти людяності у вигляді депортації або насильницького переміщення населення.

«Путін використовує більш витончені хитрощі, для зміни етнічного складу [Кримського півострову], аніж це робив Сталін, покладаючись на суміш репресій, спрямованих на придушення інакодумства, та бюрократію, щоб ускладнити життя не громадянам росії у купівлі будинків, управлінні бізнесом чи освіті дітей», — додав Олексій Тільненко.

Одним зі способів виправдати репресії на тимчасово окупованому Кримському півострові також стало введення володимиром путіним «середнього рівня реагування».

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас