Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: «середній рівень реагування» у Криму нагадує воєнний стан

2 / 11 / 2022

«Середній рівень реагування», введений росією в окупованому Криму, дуже схожий з воєнним станом. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко у коментарі Крим.Реалії.

«Загалом «середній рівень реагування» — це спроба росії вигадати новий правовий режим, який за своєю суттю схожий на воєнний стан, але офіційно не називається воєнним станом. Тому що в росії офіційно немає війни, росія офіційно проводить «спецоперацію» і їй потрібна правова основа для реагування на події», — розповів Євгеній Ярошенко.

«Середній рівень реагування» є одним зі способів виправдати репресії на тимчасово окупованому Кримському півострові. Крім того, його можуть використовувати як інструмент для нагнітання страху серед населення та посилення пропагандистських наративів проти України.

«Через прогалину в законах росії залишається ризик того, що співробітники окупаційної адміністрації можуть по-різному діяти щодо тих самих осіб, створюючи простір для свавілля, вибіркового застосування російського законодавства або політично мотивованих переслідувань», — додав аналітик.

19 жовтня очільник Кремля владімір путін ввів «середній рівень реагування» в окупованому Криму та шести регіонах росії. Такий режим дозволяє владі вводити обмеження на пересування та навіть примусово виселяти людей з певних територій.

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас