Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: окупанти планують обвинуватити Ірину Данілович у «держзраді»

10 / 11 / 2022

Російське ФСБ планує висунути громадянській журналістці Ірині Данілович обвинувачення у «державній зраді». Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«Як стало відомо КримSOS, співробітники російського ФБС планують висунути викраденій Ірині Данілович ще одне обвинувачення. До сфабрикованої справи можуть долучити обвинувачення у «державній зраді» за статею 275 Кримінального кодексу росії», – розповів Євгеній Ярошенко.

Вчинок за статею 275 Кримінального кодексу рф «державна зрада» може каратися ув’язненням від 12 до 20 років. За попередніми обвинуваченнями у незаконному зберіганні вибухівки (ч.1 ст. 222.1 кк рф) Ірині Данілович може загрожувати позбавлення волі терміном від 6 до 8 років.

29 квітня громадянська журналістка Ірина Данілович була викрадена російськими силовиками на дорозі з Коктебеля до Феодосії. Рідні та адвокат 12 днів  не знали про долю та місцеперебування Ірини. Затримання Ірини Данілович має всі елементи насильницького зникнення. 

Нині Ірина Данілович перебуває у СІЗО № 1 міста Сімферополя. 7 травня у так званому Київському районному суді м. Сімферополя їй обрали запобіжний захід — тримання під вартою два місяці. Раніше журналістка розповідала, що зазнає катувань з боку та психологічного тиску з боку російського ФСБ.

Вибір редакції

Ще Новини