Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: окупанти не випускали цивільних з окупованих Олешок на Херсонщині

7 / 06 / 2023

росіяни перешкоджали евакуації та не випускали цивільних із затопленого окупованого міста Олешки на Херсонщині. Крім того, росіяни не проводять евакуацію на окупованих частинах Херсонської області.

Після підриву греблі Каховської ГЕС та подальшого затоплення частини Херсонщини росіяни не випускали цивільних з окупованих Олешок на лівобережжі області. За наявною інформацією, окупанти стріляли по човнах людей, які хотіли вибратися із затоплених територій. Багато людей сидять на дахах та останніх поверхах будинків, не отримуючи жодної допомоги від окупаційної влади.

Такі дії росії є свідченням чергового ігнорування норм міжнародного гуманітарного права. Зокрема ст. 57 та ст. 58 Додаткового протоколу I до Женевських конвенцій зобов’язують рф як сторону міжнародного збройного конфлікту захищати цивільне населення від небезпек, що виникають у результаті воєнних операцій.

За словами аналітика КримSOS Євгенія Ярошенка, перешкоджаючи порятунку цивільних осіб на окупованих територіях, росіяни порушують вищезазначені норми міжнародного гуманітарного права.

«У міжнародному гуманітарному праві йдеться, що держава-окупант зобов’язана захищати цивільне населення від небезпек, які виникають унаслідок воєнних операцій. Звідси можна зробити висновок, що росія зобов’язана створювати умови, за яких усі охочі цивільні особи мають можливість евакуюватися в безпечні райони», — вважає Євгеній Ярошенко.

Про «провал» евакуації з окупованого лівобережжя заявив президент України Володимир Зеленський.

«Евакуація на лівому березі повністю провалена окупантами. Будемо звертатися до міжнародних організацій», — йдеться в його повідомленні від 7 червня.

У ніч на 6 червня росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС. У результаті можуть бути затоплені десятки населених пунктів півдня України. На думку Голови Правління КримSOS Олексія Тільненка, таким чином росія додатково намагається приховати свої злочини на півдні України.

Підрив водозливної греблі Каховської ГЕС, на думку українських правозахисників, є серйозним порушенням значної кількості конвенційних та звичаєвих норм міжнародного гуманітарного права й безумовно є воєнним злочином. Це вкотре підтверджує варварський та злочинний характер ведення війни російською федерацією.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини