Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: напередодні зимового сезону у ВПО збільшилася потреба в павербанках та теплих речах 

10 / 11 / 2023

Фасилітатори КримSOS повідомляють про збільшення запитів від внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на павербанки та теплі речі перед початком зимового сезону. 

За їхніми словами, напередодні зими люди хвилюються про те, якою буде зима та чи почнуться знову вимкнення світла. Через це найпопулярнішими запитами до волонтерів зараз є ліхтарі, павербанки, теплі ковдри, теплий сезонний одяг, тепле дитяче та доросле взуття, шкарпетки, термобілизна, свічки, спальні мішки, каністри, вентилятори для обігріву, освітлювальні лампи на акумуляторах, генератори, термоси, готові продукти тривалого зберігання. 

У Рівненській, Чернівецькій, Черкаській, Чернігівській, Тернопільській та Полтавській областях також дуже поширені запити на дрова для опалення будинків. 

З настанням зими людей турбує також збільшення витрат на комунальні послуги та оренду житла. Нагадуємо, що минулого місяця фасилітатори КримSOS зазначили погіршення фінансового положення родин ВПО після скасування державних виплат для деяких категорій переселенців. 

Фасилітатори КримSOS індивідуально спілкуються з вимушеними переселенцями та фіксують основні проблеми в галузях юридичного та соціального захисту, роботи з дітьми тощо. Дані направляють партнерам із проєкту УВКБ ООН для їхнього аналізу, опрацювання та подальшого надання допомоги ВПО. 

З листопада 2022 року фасилітатори КримSOS отримали та опрацювали 9407 звернень від внутрішньо переміщених осіб. Лише в серпні цього року надійшли 923 звернення. 

Наразі фасилітатори КримSOS працюють у 14 областях України: Вінницькій, Полтавській, Сумській, Черкаській, Тернопільській, Львівській, Рівненській, Чернігівській, Хмельницькій, Житомирській, Київській, Волинській, Чернівецькій та Івано-Франківській. 

Робота фасилітаторів та консультантів у регіонах — активності КримSOS у межах проєкту «Посилення спільнот ВПО в центральних та західних областях України». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Управління Верховного комісара в справах біженців Організації Об’єднаних Націй (УВКБ ООН). 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини