Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: скасування виплат деяким категоріям ВПО негативно впливає на їхнє фінансове становище  

10 / 10 / 2023

Фасилітатори КримSOS зазначають погіршення фінансового положення родин внутрішньо переміщених осіб (ВПО) після скасування державних виплат для деяких категорій переселенців.    

Через це останніми місяцями збільшилася кількість запитів від ВПО на отримання матеріальної допомоги. За даними фасилітаторів, багато внутрішньо переміщених осіб працездатного віку не можуть знайти роботу, а значить – виплатити кредитні заборгованості. Водночас дехто з них вже не отримує виплат від держави.    

Крім того, фасилітатори із Київської, Тернопільської та інших областей звертають увагу на те, що міжнародні благодійні організації зменшили гуманітарну допомогу для ВПО, що ще більше ускладнює життя переселенців.   

Нагадуємо, що 11 липня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб». Згідно з нею, змінюється порядок виплат коштів внутрішньо переміщеним особам.   

Фасилітатори КримSOS індивідуально спілкуються з вимушеними переселенцями та фіксують основні проблеми в галузях юридичного та соціального захисту, роботи з дітьми тощо. Дані направляють партнерам із проєкту УВКБ ООН для їхнього аналізу, опрацювання та подальшого надання допомоги ВПО.   

З листопада 2022 року фасилітатори КримSOS отримали та опрацювали 8484 звернень від внутрішньо переміщених осіб. Лише в серпні цього року надійшли 915 звернень.  

Наразі фасилітатори КримSOS працюють у 14 областях України: Вінницькій, Полтавській, Сумській, Черкаській, Тернопільській, Львівській, Рівненській, Чернігівській, Хмельницькій, Житомирській, Київській, Волинській, Чернівецькій та Івано-Франківській.   

Робота фасилітаторів та консультантів у регіонах — активності КримSOS у межах проєкту «Посилення спільнот ВПО в центральних та західних областях України». Проєкт реалізується за фінансової підтримки Управління Верховного комісара в справах біженців Організації Об’єднаних Націй (УВКБ ООН).  

Джерело фото: TRIBUN.COM.UA

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини