Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: лише 5 % народжених під окупацією дітей отримали українське свідоцтво

2 / 12 / 2022

З 2014 року лише 5 % дітей, народжених на окупованих росією територіях, отримали українське свідоцтво про народження. Про це розповіла адвокатка КримSOS Анна Рассамахіна під час вебінару для співробітників Офісу Омбудсмана України. 

«За попередніми підрахунками КримSOS 270 тисяч дітей народилися на окупованих росією територіях України з 2014 року. До 2021 року лише 13 тисяч з них мають українське свідотство про народження. Це становить приблизно лише 5 % від кількості усіх народжених», — розповіла Анна Рассамахіна.

Після початку повномасштабного вторгнення значно зросла кількість заявок на оформлення українського свідоцтва про народження дітям, народженим на окупованих територіях. 

«Тим не менше, можливість українських суддів розглядати ці справи є обмеженою — через завантаженість та постійні обстріли», — додала адвокатка.

Нагадуємо, що жителі окупованого Криму та новоокупованих територій можуть оформлювати свідоцтво про народження дистанційно. Для цього потрібно підписати електронний договір з адвокатом та звернутися до суду.

1 грудня КримSOS провів перший вебінар для співробітників Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (Офіс Омбудсмана). Це перша подія із серії вебінарів щодо встановлення факту народження на тимчасово окупованій території України.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини