Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: Ірину Данілович заарештували за підозрою в окупованому Криму

11 / 05 / 2022

Громадянську журналістку Ірину Данілович в окупованому Криму звинувачують за ч.1 статті 222.1 Кримінального кодексу рф. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко. 

“Російські окупанти висунули підозру кримській медсестрі та громадянській журналістці Ірині Данілович – її звинувачують у нібито незаконному виготовленні, перевезенні чи зберіганні вибухових речовин – ч.1 ст. 222.1 КК рф. За цими звинуваченнями Ірині загрожує від 6 до 8 років позбавлення волі та штраф до 100 тис. рублів (45 тис грн). Правозахисники наразі з’ясовують, чи мала місце фальсифікація доказів. Відомо, що Ірина не визнає свою вину і відмовилася давати свідчення “, – прокоментував  аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко. 

Також стало відомо, що 7 травня у так званому Київському районному суді м. Сімферополя Ірині обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці. Їй призначили державного захисника, хоча в неї вже є адвокат. До сьогодні не було відомо місцезнаходження Ірини Данілович. 

Раніше українські активісти направили колективне звернення до міжнародних організацій та урядів держав з проханням вимагати від рф звільнення Ірини Данілович та інших викрадених осіб на окупованих територіях України. 

Справа Ірини Данілович має всі елементи насильницького зникнення. Її попередньо затримали співробітники окупаційних правоохоронних органів. Рідні весь час не знали про те, де вона знаходиться, а також  місце та час можливих судових засідань щодо неї. Затримана не мала доступу до свого адвоката, якому не повідомляли де знаходиться його підзахисна.  

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини