Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS доєдналася до роботи з актуалізації даних Мінреінтеграції про цивільних заручників

2 / 03 / 2023

КримSOS надасть наявну інформацію про жертв політично вмотивованих переслідувань Національному інформаційному бюро (НІБ) при Мінреінтеграції для актуалізації реєстрів цивільних заручників. Про це повідомив Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко.

«КримSOS надасть дані для реєстру цивільних осіб, які опинилися в російському полоні в наслідок окупації територій України в межах роботи НІБ при Мінреінтеграції. Усі зібрані дані про жертв політично вмотивованих переслідувань у Криму допоможуть актуалізувати відповідний реєстр, що сприятиме створенню повноцінної системи соціального захисту та підтримки родичів зниклих», — розповів Олексій Тільненко.

В Україні досі не запрацював Єдиний реєстр осіб, щодо яких доведено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Він стосується як військовополонених, так і цивільних осіб, яких незаконно затримала рф.

За даними КримSOS на початок 2023 року, лише на Херсонщині щонайменше 600 цивільних стали жертвами насильницьких зникнень із початку окупації частини області. Кількість цивільних полонених у Криму та інших окупованих території України наразі точно не відомий.

На думку юристки КримSOS Анастасії Калініної наразі неможливо забезпечити належний правовий захист і допомогу цивільним та військовим заручникам, а також їхнім родинам. Для реалізації захисту необхідне ухвалення низки положень Урядом України.

Про випадки викрадення цивільних та взяття в полон військових можна повідомляти на відповідну «гарячу лінію» КримSOS за номерами: +38 097 327 69 56 та +38 095 931 00 65. Звернення можна зробити в месенджерах WhatsApp та Signal. Спеціалісти надають консультації телефоном із понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00.

Вибір редакції

Ще Новини