Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: реалізація закону про політв'язнів потребує ухвалення відповідних положень Урядом України

28 / 02 / 2023

Для реалізації закону про політв’язнів необхідне ухвалення низки положень Урядом України. Про це розповіла юристка КримSOS Анастасія Калініна під час круглого стола Офісу Омбудсмана. 

«Забезпечення цивільних та військових заручників, а також їхніх родичів, медичною та реабілітаційною допомогою, санаторно-курортним лікуванням зобумовлено повноцінною реалізацією закону про політв’язнів. Для цього уряду України необхідно ухвалити низку положень», — розповіла Анастасія Калініна під час події.

Попри те, що Закон України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей» був ухвалений у січні минулого року, він і досі не працює. Через це неможливо забезпечити належний правовий захист і допомогу цивільним та військовим заручникам, а також їхнім родинам.

27 лютого відбувся круглий стіл до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Його організували Офіс Омбудсмана та Представництво Президента України в АР Крим. На заході обговорили передумови та перебіг подій під час Дня спротиву 26 лютого 2014 року, наслідки російської окупації  за останні 9 років, а також можливості реінтеграції тимчасово окупованого Кримського півострова.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини