Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: до суддів, слідчих та прокурорів рф потрібно застосувати персональні санкції

19 / 04 / 2022

Україна, Європейський Союз, Сполучені Штати Америки, Велика Британія та інші держави мають запровадити персональні санкції проти суддів, слідчих ФСБ, прокурорів, начальників пенітенціарних установ, які безпосередньо причетні до незаконного позбавлення волі громадян України в Криму та інших грубих порушень прав людини. Про це заявив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

Сьогодні,19 квітня, Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону оголосив вирок кримському татарину Емілю Зіядінову. Він отримав 17 років за сфабрикованими звинуваченнями в “організації діяльності терористичної організації” та “підготовці до захоплення влади”. 

Еміль – один з 84 є політв’язнів у “справах Хізб ут-Тахрір”, яка з 2003 року на території росії визнана як “терористична організація”. Саме за, начебто, причетність до неї окупаційні суди виносять вироки від 5 до 19 років позбавлення волі. Підставою для затримання людей в Криму є активна громадянська позиція, наявність релігійної літератури чи навіть відвідування судових процесів та підтримка політв’язнів.  

“У справі Еміля Зіядінова потрібно притягнути до відповідальності прокурора Ігоря Надолинського та суддю Станіслава Жидкова. Прокурор, попри грубі порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права, висунув необгрунтовані звинувачення Емілю. А суддя Станіслав Жидков виніс обвинувальний вирок, попри численні порушення права на справедливий суд”, – зазначив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

За даними КримSOS, станом на квітень 2022 року 144 особи піддаються політично вмотивованим кримінальним переслідуванням в окупованому Криму. З них 122 особи перебувають за гратами. З них 84 є політв’язнями у “справах Хізб ут-Тахрір”. 63 особи вже отримали політично вмотивовані вироки у вигляді позбавлення волі від 7 до 19 років, ще 31 особі загрожує подібна доля.

“Варто притягнути до відповідальності в українських судах та Міжнародному кримінальному суді усіх причетних до широкомасштабних політичних переслідувань в окупованому Криму. А також ввести проти кожного з них персональні санкції. КримSOS вже розпочав роботу над створенням реєстру таких осіб”, – додав Євгеній Ярошенко.

Нагадаємо, що один з останніх процесів у “справі Хізб ут-Тахрір” відбувся 18 березня 2022 року. Загальний термін позбавлення волі по справах проти п‘ятьох кримчан складає 72 роки. Усі обвинувачені – активісти та члени правозахисної ініціативи “Кримська солідарність”.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини