Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

72 роки на п'ятьох – винесли вирок активістам «Кримської солідарності» у справі Хізб ут-Тахрір

18 / 03 / 2022

Південний окружний суд у Ростові-на-Дону оголосить вирок п’ятьом кримським татарам мусульманам у справі «другої Сімферопольської групи» Хізб ут-Тахрір.  Акіму Бекірову, Сейтвелі Сейтабдієву,Рустему Сейтхалілову – по 14 років колонії, з них 5 у в’язниці. Ескендеру Сулейманову та Асану Яникову – 15 років колонії, у тому числі 5 років в’язниці . На п’ятьох – 72 роки.

Також у кожного в по одному року обмежень, що включає заборону виходити з дому вночі, заборону відвідувати масові заходи, міняти місце проживання та двічі на місяць відзначатись у поліції. По суті це ще рік нічного домашнього арешту.

“Коли суддя оголошував вирок – хлопці посміхались зі строків, що були написані на папірці. Їм дали по 14 та 15 років за мирні зібрання та читання книжок, що не мали ніякого відношення до насильницького захвату влади та ніяк не закликали до цього”, – розповідає одразу після винесення вироку адвокат.

На підтримку засуджених активістів у Криму ініціювали онлайн флешмоб. Небайдужі фотографуються з плакатами та викладають їх у соціальні мережі з вимогою негайно звільнити політичних ув’язнених зі словами: «Вирок за релігію – узаконене беззаконня», «77 років на п’ятьох».

Хто ці п’ять “терористів”? 

Усі обвинувачені – активісти «Кримської солідарності».

33-річний Яким Бекіров працював будівельником на різних об’єктах, а у вільний час займався активізмом у «Кримській солідарності».

Стоп-кадр із відеоролика “Кримської солідарності”

Акім відповідав за IT-безпеку активістів, допомагав із передачами до СІЗО, відвідував судові процеси. До арешту помічав стеження за собою, а також за власним будинком. На волі на нього чекає дружина та двоє дітей.

Стоп-кадр із відеоролика “Кримської солідарності”

28-річний активіст Сейтвелі Сейтабдієв працював на автомийці, а також організовував передачі у в’язницю для своїх співвітчизників. На волі у нього також залишилися дружина та двоє дітей.

38-річний активіст «Кримської солідарності» Рустем Сейтхалілов займався виготовленням меблів на замовлення.

Стоп-кадр із відеоролика “Кримської солідарності”

Рустем завжди був поряд із сім’ями політв’язнів у Криму, відвідував суди, допомагав робити передачі одновірцям у СІЗО, а також сприяв у проведенні релігійних свят. Без батька в сім’ї залишилися його дружина та троє неповнолітніх дітей.

48-річний Ескендер Сулейманов переїхав до Криму 1993 року із сім’єю. Чоловік працював технічним інженером в організації кабельної мережі Ardinvest. Ескендер не був одружений і дбав про старих батьків, що залишилися на волі.

Стоп-кадр із відеоролика “Кримської солідарності”

35-річний Асан Яніков активно відвідував суди з політично мотивованих справ у Криму. Приходив підтримати співвітчизників, які мали обшуки. У 2017 році виходив на одиночний пікет, протестуючи проти переслідування за національною та релігійною ознакою. Допомагав в організації та проведенні дитячих свят на Ураза та Курбан байрам. Робив передачі політв’язням у СІЗО.

Стоп-кадр із відеоролика “Кримської солідарності”

Ці та інші кримськотатарські активісти звинувачуються в участі та організації терористичної діяльності у партії “Хізб ут-Тахрір”, що з 2003 року у Росії заборонена. На території України та більшості країн світу організація діє без обмежень на рівні національних законодавств.

Нагадаємо, 10 березня росіському Південному окружному військовому суді визнали винними та винесли вирок п’ятьом кримськотатарським активістам: Ремзі Бекірову, Ризи Ізетову, Шабану Умерову, Раїму Айвазову, Фарходу Базарову. Усім визначено строк позбавлення волі від 15 до 19 років

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини