Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: до 1158 років збільшився сумарний термін ув’язнення кримських політв’язнів

12 / 09 / 2022

До 1158 років та 2 місяців збільшився сумарний термін вироків жертвам політичних переслідувань в окупованому Криму. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«Наразі сумарний термін вироків кримським політв’язням збільшився до 1158 років та 2 місяців і далі зростає. Російські та окупаційні суди засудили до реальних термінів ув’язнення 94 особи», — розповів Євгеній Ярошенко.

9 вересня так званий «Київський районний суд міста Сімферополя» виніс вирок кримському татарину Яшару Шихаметову. Чоловіка обвинуватили у нібито членстві в ісламській політичній партії «Хізб ут-Тахрір» та засудили до 11 років позбавлення волі. З них перші чотири роки Яшар Шихаметов має провести у в’язниці, а решту — у виправній колонії суворого режиму.

Міжнародна політична ісламська партія «Хізб ут-Тахрір» визнана терористичною організацією рішенням верховного суду рф у 2003 році, однак легально діє на території України та більшості держав світу. 95 громадян України в тимчасово окупованому Криму стали жертвами політичних переслідувань у «справах Хізб ут-Тахрір».

Нагадуємо, що раніше Євгеній Ярошенко повідомляв, що загальний строк ув’язнення кримських політв’язнів був 1147 років і 2 місяці.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини