Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: 90% звернень до юристів – від вимушених переселенців

5 / 05 / 2022

З 13 квітня по 4 травня юристи громадської організації КримSOS надали 245 консультацій людям з України та з-за кордону. Близько 90% – звернення від вимушених переселенців. Про це розповідає юристка КримSOS Анастасія Калініна. 

“Кількість юридичних звернень збільшилась. Українці в окупованому Криму запитують про оформлення першого паспорту для підлітків. Проте з цим є певні проблеми. Через те, що зараз отримати цей документ немає можливості – адже для цього потрібно виїхати на підконтрольну Україні територію. А це неможливо в умовах війни”, – коментує юристка КримSOS Анастасія Калініна.  

Решта запитів стосувалась ситуації стосовно перетину кордону чоловіками та щодо виплат вимушеним переселенцям у зв’язку зі змінами у законодавстві. 

“Законодавством чітко визначений перелік чоловіків, які можуть в умовах воєнного стану виїхати за кордон. Це батьки, які мають на утриманні троє чи більше неповнолітніх дітей або самостійно виховують таких дітей. Виїзд дозволений 

опікунам, прийомним батькам, піклувальникам чи батькам-вихователям, які утримують неповнолітню дитину-сироту чи дитину, яка була позбавлена батьківського піклування. Всього в законодавстві визначено 6 категорій чоловіків”, – додала Анастасія Калініна.
З 13 квітня в КримSOS почала працювати окрема “гаряча юридична лінія”. Щоб отримати юридичну консультацію звертайтеся за номером: +38 096 224 01 23 або пишіть на номер: +38 063 077 16 19.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини