Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: 13 кримських політв’язнів можуть залишитися без належного захисту через анулювання ліцензій двох адвокатів

14 / 04 / 2023

Через анулювання адвокатських ліцензій Лілі Гемеджі та Рустема Кямілєва 13 жертв політично вмотивованих переслідувань у Криму можуть залишитися без належного правового захисту. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«Окупанти продовжують посилювати репресії проти незалежних адвокатів у Криму. Сьогодні стало відомо, що за позовом так званої «адвокатської палати Криму» були анульовані адвокатські ліцензії Лілі Гемеджі та Рустема Кямілєва. На момент позбавлення ліцензій Гемеджі захищала 11 жертв політичних репресій у Криму, а Кямілєв – 2. Отже, без належного правового захисту можуть залишитися 13 кримських політв’язнів», — каже Євгеній Ярошенко.

Відтепер Ліля Гемеджі та Рустем Кямілєв не можуть захищати своїх підзахисних у кримінальних справах, представляти їхні інтереси під час досудового слідства та в судах.

У Представництві Президента України в Автономній Республіці Крим повідомляють, що «Адвокатська палата» здійснила це шляхом зустрічного позову, коли пані Гемеджі та пан Кямілєв намагалися стати членами саме цієї палати, адже займаються справами політв’язнів у тимчасово окупованому Криму».

Утиски незалежних адвокатів у Криму суперечать «Основним положенням про роль адвокатів», ухваленим VIII Конгресом ООН із запобігання злочинам (1990 р.), які гарантують адвокатам «можливість здійснювати їхні професійні обов’язки без залякування, перешкод, завдання турботи й недоречного втручання». У свою чергу, позбавлення адвокатських ліцензій ускладнюватимуть право затриманого, підозрюваного, обвинуваченого або засудженого захищати себе за посередництвом обраного на власний розсуд захисника, яке гарантоване ст. 6 (3)(c) Європейської конвенції з прав людини та ст. 14 (3)(d) Міжнародного пакту про громадянські й політичні права.

Нагадуємо, що раніше українські правозахисники закликали засудити репресії проти кримських адвокатів.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини