Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: 106 громадян України стали жертвами політичних переслідувань у Криму в «справах Хізб ут-Тахрір»

28 / 08 / 2023

106 громадян України стали жертвами політичних переслідувань у «справах Хізб ут-Тахрір» у тимчасово окупованому Криму. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«За понад дев’ять років окупації Криму росією, 106 громадян України стали жертвами переслідувань у «справах Хізб ут-Тахрір». Четверо з них уже відбули покарання, а 84 і досі позбавлені волі на терміни від 8 до 20 років. Ув’язнений у 2019 році кримський татарин Джеміль Гафаров помер за ґратами 10 лютого 2023 року», – каже Євгеній Ярошенко.

Нагадуємо, що 24 серпня 2023 року відбулася нова хвиля масових обшуків у будинках кримських татар у Бахчисарайському районі тимчасово окупованого Криму. Унаслідок цього незаконно затримали шістьох кримських татар і взяли під варту. Їх підозрюють у нібито причетності до організації «Хізб ут-Тахрір».

На думку Євгенія Ярошенка, російська окупаційна влада в Криму намагається видати кримських татар за екстремістів і диверсантів, влаштовуючи обшуки у їхніх будинках.

Довідково: «Хізб ут-Тахрір» — міжнародна політична ісламська партія, що була визнана терористичною організацією рішенням верховного суду рф у 2003 році, однак легально діє на території України та більшості держав світу. Окупанти виносять вироки за нібито причетність до «Хізб ут-Тахрір» терміном до 20 років позбавлення волі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини